Dobra pogoda to dobry dzień
Wiele jest czynników decydujących o tym, czy popularne pozdrowienie „dzień dobry”, które w przeciągu każdego typowego dnia wypowiadamy kilkunastokrotnie, jest jedynie zwrotem grzecznościowym, a nie rzeczywistym stanem ducha. Łatwo jest przyznać, iż do pracy, szkoły lub na uczelnie w weselszym nastroju udajemy się w piątek niż w poniedziałek, brak pożywnego śniadania lub filiżanki kawy wpływa na postrzeganie rzeczywistości, a kłopoty z zaśnięciem czy przysłowiowe „wstawanie lewą nogą” przynoszą negatywne efekty na całą dobę. Równie ważnym czynnikiem jest pogoda. To, co widzimy za oknem, wiedząc, iż za kilka minut zmierzymy się z tym osobiście, potrafi w znacznym stopniu ustawić cały dzień. Na szczęście, w dzisiejszych czasach, możemy być zawsze przygotowani na to, co na nas czeka i mimo pochmurnego nieba, ciągle mieć szeroki uśmiech. Sprawdź https://www.twojapogoda.pl
Lepiej dźwigać niż ścigać
Powiedzenie naszych babć o przewadze noszenia przy sobie parasolki w jedynie pochmurny dzień ponad brakiem takowej podczas ulewy nie wymaga większego wyjaśnienia. Dziś, wraz z rozwojem przyrządów do pomiarów meteorologicznych, z większym prawdopodobieństwem możemy sprawdzić, jak będzie wyglądał nasz dzień. Pogoda to stan atmosfery w danym momencie, w niektórych miejscach czy porach roku bardziej chaotyczny i nieprzewidywalny, który dobrze jest znać. Temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, opady i siła wiatru to elementy najbardziej wpływające na nasze samopoczucie. Wiedza co nas czeka w najbliższym czasie, szczególnie kiedy znajdować się będziemy na zewnątrz, ma ogromny wpływ na nasz nastrój i plany. Dlatego dobrze, że obecnie dzięki różnego rodzaju aplikacjom pogodę, zarówno krótko-, jak i długoterminową, sprawdzić możemy zawsze i wszędzie, będąc gotowym. To, na co pogoda wpływa najbardziej, to pogoda naszego ducha – kwestia, której nie powinno się pomijać.
Wszyscy kochamy walory wizualne „złotej polskiej jesieni” lecz codzienność nie jest tak kolorowa jak liście spadające z drzew. Często jesień przynosi nam deszcze i pierwsze przymrozki. Aby jesienna pogoda nie była w stanie nas zaskoczyć, należy pamiętać o tych trzech prostych zasadach:
1. Ubieranie się na cebulkę – czyli po prostu nakładanie na siebie kilku warstw ubrań. Daje nam to swobodę kontrolowania temperatury ciała względem tej na zewnątrz. Ponadto stylizacje, w które wkomponowane jest wiele warstw ubrań, wyglądają szykownie choć wcale nie wymagają dużego wysiłku przy ich tworzeniu.
2. Noszenie ze sobą parasola – nagłe, ulewne deszcze lub całe dnie skąpane w mżawce to nic przyjemnego. Tak samo jak przemoczenie organizmu, a w szczególności naszej głowy, poprzez którą ucieka spora część ciepła naszego ciała. Narażenie się na przemoknięcie w większości przypadków skutkuje grypą lub przeziębieniem. Lepiej tego unikać i zawsze mieć przy sobie parasol.
3. Odpowiednia dieta – jesienią nasz organizm dostaje mniej promieni słońca, a w związku z tym mniej cennej witaminy D. Warto więc jeść więcej produktów w nią bogatych (np. śledź). Jesień to także sezon na dynie, brokuły czy ziemniaki pełne składników odżywczych, a także herbat. Szczególnie poleca się tą z imbirem i miodem ze względu na rozgrzewające właściwości tego pierwszego.
Pogoda za oknem wpływa także na nasz nastrój, samopoczucie. Czasem najlepszym lekarstwem na jesienną chandrę jest sprawienie sobie prostej przyjemności – zakupu nowej książki i tabliczki czekolady.