Do kogo należy ten numer

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno zrobić, bo obcy nam jest numer, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wówczas rozmowa często zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już specjalne strony wirtualne, które zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę, a następnie wklepmy do jej komórki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych witryn. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.