Czym są i co symbolizują charmsy?

Charmsy podbiły sztukę jubilerstwa! Od lat zachwycają wszystkich miłośników subtelnych dodatków biżuteryjnych. Co wyjątkowego mają w sobie charmsy? Czy warto wybrać je na prezent?

Co to są charmsy?

Charmsy to niewielkie zawieszki, które służą do ozdabiania bransoletek łańcuszkowych lub z grubej nitki. Charmsy przypina się do bransoletki za pomocą karabińczyka. Na rynku jubilerskich dostępne są również tzw. beadsy, czyli ozdoby przewlekane przez bransoletkę. 

Ogromną zaletą charmsów jest niezwykła różnorodność kształtów i wykończeń. Na stronie https://www.allezloto.pl/bizuteria-zlota-k1/zawieszki-zlote-a3/charmsy-p12/ znajdziesz delikatne, gładkie krzyżyki, ażurowe serduszka, bogato zdobione łapacze snów, literki wysadzane błyszczącymi cyrkoniami, koniczynki, motyle i wiele innych.  Poszczególne kształty odwołują się do różnych symboli, przedmiotów i poglądów. Do jakich?

Charmsy – więcej niż biżuteria

Charmsy to dodatki biżuteryjne pełne wyjątkowej wartości. Księżyc symbolizuje to, co nowe, kotwica jest znakiem nadziei, a nieskończoność – wieczności. Drzewo można traktować jako amulet, który oznacza wewnętrzną siłą i mądrość życiową. Zawieszka słonia przynosi szczęście i pokazuje nowe możliwości. Żyletka jest oznaką artystycznej duszy. Natomiast jaskółka symbolizuje wolność i pomyślność.

Charmsy na prezent

Charmsy z allezloto.pl to znakomity pomysł na prezent dla kobiety, która podąża swoimi ścieżkami, unika utartych schematów i lubi to, co niepowtarzalne i wypełnione wyjątkowym znaczeniem. To świetny upominek dla tych pań, które uwielbiają niebanalną biżuterię, skomponowaną według własnych preferencji.

Złote charmsy to dodatki biżuteryjne z klasą! To niewielkie dzieła sztuki, które zachwycają nawet najbardziej wymagające osoby.