Co to za numer?

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który jedynie wymienił aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej lub od razu zrobić użytek z witryny, która zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów telefonu. To ona właśnie powie nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.